CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO LOVCI A SBĚRAČI-Zvěd
téma založeno uživatelem Chmura - 14.12.2016, 9:47

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Asusik 1 Chmura 4 peťul 2 Willow4 1
#1
LOVCI A SBĚRAČI- rozšíření Zvěd

Chtěl bych se touto cestou optat jak je to s počítáním bodů, když mám kartu Šamana a odebírám figurku zpět do zásoby.

1. Započítávám nějaké body za nedokončenou oblast (les, řeka) - podle počtu karet?

2. Předpokládám, že odebranou figurku lze použít až při dalším tahu. Nebo odeberu a umisťuji v jednom tahu?

  -Jak to vidíte vy?
Chmura Zelený meeple
#2
1. Nezapočítávají se žádné body, pouze se z nedokončené oblasti odebere figurka.

2. Odebranou figurku lze použít až v dalším tahu.

Mrknutí
[-] 3x   Asusik, Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#3
(14.12.2016, 12:45)peťul Napsal(a): 1. Nezapočítávají se žádné body, pouze se z nedokončené oblasti odebere figurka.

2. Odebranou figurku lze použít až v dalším tahu.

Mrknutí

Děkuju za odpověď, je to tedy tak jak jsem se domníval! Usměvavý

Ještě bych si ujasnil další kartu:  Převozník

(citace pravidel)
-Vždy, když je v tomto říčním systému dokončena řeka (není rozhodující, jakým hráčem), získává vlastník této karty tolik bodů, kolik ryb obsahuje největší jezero.

Při umisťování figurky: nesmí být na tomto úseku řeky žádný rybář. Je-li úsek řeky dokončen, počítá
                                          se Převozník jako rybář. Figurka zůstává na kartě až do konce hry.
_____________________________________________________________________________________________________

1. Takže umístím kartu a na ní figurku (můžu i chýši?) a když dokončím první úsek řeky je převozník bodován jako rybář.

2. Teprve při následném (tedy druhém) dokončení řeky v tomto říčním systému se boduje jako převozník (podle maximálního počtu ryb v jezeře). Jestli tomu rozumím dobře tak se to se může měnit (přiložím-li do systému jezero se 3 rybami a před tím bylo maximum 1ryba). Je to tak?
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
(14.12.2016, 21:13)Chmura Napsal(a):
(14.12.2016, 12:45)peťul Napsal(a): 1. Nezapočítávají se žádné body, pouze se z nedokončené oblasti odebere figurka.

2. Odebranou figurku lze použít až v dalším tahu.

Mrknutí

Děkuju za odpověď, je to tedy tak jak jsem se domníval! Usměvavý

Ještě bych si ujasnil další kartu:  Převozník

(citace pravidel)
-Vždy, když je v tomto říčním systému dokončena řeka (není rozhodující, jakým hráčem), získává vlastník této karty tolik bodů, kolik ryb obsahuje největší jezero.

Při umisťování figurky: nesmí být na tomto úseku řeky žádný rybář. Je-li úsek řeky dokončen, počítá
                                          se Převozník jako rybář. Figurka zůstává na kartě až do konce hry.
_____________________________________________________________________________________________________

1. Takže umístím kartu a na ní figurku (můžu i chýši?) a když dokončím první úsek řeky je převozník bodován jako rybář.

2. Teprve při následném (tedy druhém) dokončení řeky v tomto říčním systému se boduje jako převozník (podle maximálního počtu ryb v jezeře). Jestli tomu rozumím dobře tak se to se může měnit (přiložím-li do systému jezero se 3 rybami a před tím bylo maximum 1ryba). Je to tak?

Já to chápu takto:
ad 1) ano, můžeš umístit rybáře nebo chýši
ad 2) převozníkem je ihned jakmile přiložíš kartu a figurku. Vždy při uzavření řeky v převozníkově říčním systému libovolným hráčem (ohraničena minimálně dvěma jezery) získává tolik bodů kolik je ryb ve větším jezeře. Pokud na kartu převozníka umístíš rybáře můžeš během  hry uzavřít i tento úsek. Pak získává body za dokončený úsek i převozníka. Figurka zde ale zůstává až do konce hry.
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#5
Ještě upozorním že tyto kartičky se můžou umístit pouze k neobsazeným oblastem protože po přiložení se na ně musí umístit figurka kterána nich zůstává až do konce hry.

Na kartičku převozníka můžeš umístit i chýši, ostatně to tak i hrajeme s ohledem na to že figurka na kartičce zůstává až do konce hry. Hráč který má tuto kartičku dostane body za ryby z většího jezera za každou dokončenou řeku. I když protihráč dokončí řeku dostane hráč s touto kartičkou body.

U této katičky jsme si pravidla trošku upravili protože hráč který měl tuto kartičku vždy vyhrál. Hráč tedy dostává pouze 1 bod za každou dokončenou řeku.
[-] 2x   Asusik, Eldenroot
Odpovědět
#6
Děkuji za odpovědi! Už je mi to jasné. Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Dobrý den,

mám dotaz ohledně kartičky zvěd. Když mám tuto kartičku, mohu první taženou kartu z balíčku odmítnout a vzít si další. Tato funkce je aktivní od začátku hry, nebo až od umístění zvěda do lesa?

Děkuji :)
Odpovědět
#8
(7.5.2019, 21:53)Willow4 Napsal(a): Dobrý den,

mám dotaz ohledně kartičky zvěd. Když mám tuto kartičku, mohu první taženou kartu z balíčku odmítnout a vzít si další. Tato funkce je aktivní od začátku hry, nebo až od umístění zvěda do lesa?

Děkuji :)

Pravidla toto přímo neřeší.

 -Přikláním se ale k názoru, že tento bonus lze uplatnit bez umístění této karty do krajiny.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)