CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Výroba nových karet-GRAFIKA
téma založeno uživatelem Chmura - 13.10.2016, 20:49

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
borks 1 Chmura 2
#1
Výroba nových karet-GRAFIKA!

-Předesílám, že opravdu nejsem žádný grafik a karty pro carcassonne jsem začal vyrábět systémem POKUS / OMYL!

Základ pro tvoření kartiček jsou naskenované kartičky (samozřejmě ve správném rozlišení a barevném odstínu) + vhodné obrázky.
  -Skeny originálních karet jsou buďto vlastní, nebo stažené s internetu (ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

).

Používám v zásadě dva programi: Zoner photo studio 17 Pro a pak obyčejné malování z Windows.
   -V zoneru lze obrázky ořezávat, vkládat , klonovat z obrázku do obrázku.

Pak zde odpovím i na otázku proč vyrábím karty ve staré grafice:
 1. vlastním Carcassonne 1.0 a pak karty nejsou tak stínované jako v nové grafice a jde lépe vkládat a klonovat jednotlivé objekty s karty na kartu.
2. Skeny Carcassonne 1.0 rozlišení se dají sehnat v dobrém rozlišení na internetu. Nová edice vyšla v roce 2015 a skeny jednotlivých rozšíření je celkem problém sehnat (prostě nejsou!).
Chmura Zelený meeple
#2
super díky za radu :)
ještě mi prosím poraď jak to pak dostáváš do té šablony pro tisk... (myslím tím ten arch s přesahem ze kterého pak vyřezáváš jednotlivé obrázky karet... máš na to nejakou hotovou předlohu? ) 
dokázal bych si poradit s kartičkou, která je přesně 4,5 x 4,5 cm velká ale jak to dostat do toho archu aby to bylo zarovnané a s přesnou velikostí + přesah...
Borks   [Obrázek: brown-meeple.png] 
Odpovědět
#3
1. Používám naskenované "plato" 12 karet jako šablonu do které pak vkládám.

2. Je důležité, aby byly všechny karty (rámečky) stejné.

3. Úprava velikosti karet:
-Mám v počítači jiné karty, které jsem již tisknul (a mají správný rozměr 4,5 x 4,5 cm). Do staršího dokumentu vložím nový obrázek a ten upravím, aby měl stejnou velikost jako předešlý. Starý obrázek odstraním a uložím dokument pod novým názvem.

4. Kontrolní tisk:
-Karty kontrolně vytisknu a změřím na výtisku skutečnou velikost karty, když to nesedí upravím velikost obrázku a opět vytisknu a měřím. Když vše sedí uložím do PDF. (V tiskárně či v Copy centrech pracují jen s těmito soubory!)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Minirozšírenie Zeměměřiči - stará grafika C1 p_stano 5 126 29.2.2024, 16:28
Poslední příspěvek: p_stano
  Testování nových rozšíření HIG Chmura 6 129 21.10.2023, 20:29
Poslední příspěvek: olna55
  Má výroba Petr Chytka 11 3 824 23.9.2018, 15:57
Poslední příspěvek: Chmura
  Spiel promo kartičky - stará grafika Eldenroot 5 1 758 19.3.2017, 19:18
Poslední příspěvek: Eldenroot
  Rozšíření Sokol-Výroba KARET Chmura 55 17 600 18.3.2017, 19:36
Poslední příspěvek: oludek2



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)